.

Friendship and Love - 4.díl

29. prosince 2012 v 16:48 | Katee |  Friendship and Love
Počet obrázků: 4
Autor: Katee
Omezení: žádné
Tak jak jsem slíbila, je tady 4. díl. Je sice kratší, ale v příštím díle se máte na co těšit. Tak si tento díl užijte :)Zabouchla jsem za sebou dveře, zamkla je a opřela se o ně. Zhluboka jsem dýchala a projela jsem si rukou vlasy. Sledovala jsem jenom jedno smítko, které polétávalo ve vzduchu. Kupodivu mě tohle uklidňovalo. Byla jsem z toho strašně rozhozená. Za celou dobu, co se s Tomášem známe, se nic takového nestalo! Rozhodně se s ním nesmím potkat! Tu ostudu bych asi nepřežila!

Následující dny jsem se mu snažila vyhýbat, potkávala jsem se s ním jenom ve škole. Jinak jsem byla pořád zavřená u sebe v pokoji a snažila se vycházet jenom když byl Tomáš pryč. Jednou jsem si četla knížku o dvou teenagerech - holce a klukovi - kteří se k sobě vždycky chovali jako kamarádi. Nejlepší kamarádi. Jenomže pak se ten kluk do té dívky šíleně zamiloval, dělal všechno možné, aby to ona cítila stejně. Ten příběh mi šíleně něco připomínal - ale co?!

Když se dívka rozhodovala, jestli ho má taky ráda nebo ne, někdo zaklepal.
,,Pojď dál, mami," pořád jsem seděla nad knihou.
Dívka chtěla říct chlapci, jak to teda cítí, když…
,,Ehm, ehm!" uslyšela jsem nad sebou. Tak strašně jsem se lekla, že jsem zaklapla knihu a málem spadla ze židle. Nade mnou stál Tom.
,,Allie, můžeme si promluvit?!" podíval se na mě vražedným pohledem.
,,Jo… jasně," zasunula jsem židli ke stolu a postavila jsem se naproti němu.
,,Můžeš mi říct, co se stalo? Ty se mi vyhýbáš?" snažil se mě pohladit po tváři. Ucukla jsem.
,,Tome, ráda bych ti něco vysvětlila. Jsi můj nejlepší kamarád. Nikdy jsem neměla nikoho tak skvělého jako jsi ty. Vždycky jsi byl při mě, hlavně, když mi umřela sestřička. A nevím, jak přijmeš to, co ti teď řeknu." Nadechla jsem se. ,,Nemiluju tě."
Sledovala jsem jeho výraz. Chvíli jen tak stál a díval se na špičky bot. Pak se nadechl - jako by mi chtěl něco říct - a odešel. Praštila jsem pěstí do stolu, konečně to bylo jisté. Tomáš je do mě zamilovaný, možná i několik let. Možná tolik let čekal, a já mu teď v minutě zlomila srdce. Sedla jsem si zpátky a schovala si obličej do dlaní. Nejhorší bylo to, že nevím, jestli ta věta, kterou jsem řekla naposledy, byla pravda.

Na všechny jsem byla nevrlá. Pohádala jsem se s mamkou kvůli blbosti. Ve škole jsem se na nic nesoustředila a holkám jsem odsekávala. Prostě mi to připadalo neuvěřitelné. Byli jsme s Tomášem 5 let přátele, a teď by se to mělo změnit v něco jiného? V něco vážnějšího? Jako, že bychom spolu chodili? Nechtěla jsem riskovat naše přátelství. Ach jo, kdyby mi někdo poradil, co mám dělat. Mamce jsem to říct nechtěla, navíc se jí musím omluvit za to ráno. Kámošky by to nepochopily, jsou to moc velké kecalky na to, abych se jim s tím svěřila. Tak komu jinému? A co mám vůbec dělat?

Jak se Allie zachová? Už v příštím díle!

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Keta02 Keta02 | 1. ledna 2013 v 20:21 | Reagovat

:))Supeeer :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama