.

Friendship and Love - 6. díl

14. ledna 2013 v 17:29 | Katee |  Friendship and Love
Počet obrázků: 7
Autor: Katee
Omezení: žádné
Nazdar, tak tady po týdnu a půl máme 6. díl. Nebudu to prodlužovat, hezké čtení :)Tomášovi se rozzářily oči.
,,Myslíš to vážně? Neděláš si srandu?" podíval se na mě s obavou.
,,Ne. Fakt to myslím vážně. Chci být tvoje holka," dořekla jsem a on nadšeně souhlasil!
Vypadalo to, že budu konečně šťastná.

Dny ubíhaly a já jsem začala s Tomášem trávit čím dál tím víc času. Seděli jsme na pohovce a objímali se, někdy jsme si zašli do lázní nebo na koupaliště. No jo, konečně jsem našla lásku a byla s ní každou volnou chvilku, ale moje známky ve škole se začaly měnit. Totiž měnit k horšímu. Kdysi jsem byla jedničkářka, teď jsem dostávala trojky. Zatím nikdo nevěděl o tom, že s Tomem chodím. A obávala jsem se chvíle, kdy to budu muset říct mamce. Vlastně i ona se divila, proč se moje známky tak zhoršily. A nebyla jediná. Všimli si toho všichni, ale nikdo nevěděl důvod.

Jednou ke mně přišla máma a řekla, že si musíme promluvit. Strašně jsem se lekla, protože když si chce máma o něčem promluvit, nevěstí to nic dobrého. S obavami jsem matku následovala a čekala, co se stane. Jak jsem si myslela, rozhovor se týkal mých známek.
,,Allie, ty víš, že jsem tě vždycky v učení chválila. A taky víš, že za mnou můžeš s čímkoliv přijít," tak to byl typický začátek hovoru matek.
,,Ale to, že se ze dne na den o polovinu zhoršíš, není normální. Máš ve mně důvěru, tak tě prosím, abys mi řekla, co se děje," prosila mě a v jejích očích byla vidět bezradnost.

Zaváhala jsem.
,,Co by se dělo? Přísní učitelé!" a odkráčela jsem lhostejně pryč. Mamka za mnou jen udiveně a zmateně koukala. Bylo mi to jasné. Musím se jí vyhýbat.

Následující dobu jsem musela vstávat každý den v půl šesté a oblečení si z mamčiného pokoje brát do toho svého už večer. Někdy jsem si vzala džus a šla se procházet po městě. Někdy jsem si zašla na snídani do restaurace. A někdy jsem nejedla vůbec, sedla si v nějakém parku na lavičku a opakovala si látku. Možná jim bylo divné, kde jsem, ale asi si mysleli, že spím. Ze školy jsem šla domů a když se máma měla vracet, vypadli jsme s Tomášem na promenádu.

Zrovna jsem se vracela z jednoho takového krásného večera s mým miláčkem, ale jaksi jsem se doma střetla s mámou. Průser. Dala mi domácí vězení. Do nočního stolku jsem si aspoň přestěhovala půlku knihovničky, abych měla co dělat.

Stejně jsem se občasným rozhovorům s matkou nevyhnula. Když zpozorovala, že jsem strašně naštvaná, pořád dokola mi vysvětlovala, že mě tak chce přimět k lepším známkám. V jednom směru jsem jí chápala. Ale něco mi připadalo divné. Mamka se tvářila tajemně, vždycky když jsem jí viděla, a viděla ona mě. Uprostřed rozečtené knížky jsem ztuhla. Ví o našem vztahu?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dyki Klibany Dyki Klibany | Web | 15. ledna 2013 v 12:13 | Reagovat

máš u měě na blogu diplomek :P :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama