.

Únor 2014

Recenze knih 4.5 - Daň peklu

28. února 2014 v 15:35 | Katee |  Recenze
Recenze psána 28.2.2014
Název: Daň peklu
Autor: Holly Black
Rok vydání: 2007
Počet stran: 240
Anotace: O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých. Ale pokud by se Kaye odhodlala stát se obětinou, smlouva zůstane nenaplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným starším bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných, aby se o nich i o sobě dověděla víc. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?

Moje hodnocení: Kaye je šestnáct, nechodí do školy, kouří, pije alkohol a s mámou, která se snaží prosadit jako zpěvačka, se pořád stěhují. Teď se přestěhovaly k Ellenině mámě, tudíž babičce od Kaye, kde její dcera prožila dětství a znovu se zde setkává se svou partou a nejlepší kamarádkou Janet.
Kaye má nasvět velmi zvláštní pohled. Vymýšlí si příběhy, kterým ale nikdo nevěří.
Jednou se shledá se skřítky, s nimiž se jako malá kamarádila. Potvrdilo se jí tím, že si nevymýšlela a oni opravdu existují. Chtějí po Kaye, aby se pro ně falešně obětovala říši Prokletých, protože vypršela sedmiletá lhůta, kdy skřítci mohli být svobodní a nikomu nepatřili. Kaye kývne.
Brzo nato ale zjišťuje, že patří taky mezi ně - skřítky. Přesněji se nazývá plivnice. Jednou s tím nechtěně seznámí Janetina bratra Cornyho a spolu se vydávají na dvůr Prokletých. Jenže tam mají všichni nejraději krev nebo když někdo umírá. Skončí mezi mrtvými i Kaye, nebo jí pomůže Roiben - nevypočitatelný elf, kterému zachránila život?


Knížka se mi celkem líbila :) Doteď jsem teda nepochopila, proč se tak jmenuje, ale budiž :D Na začátku si taky autorka (nebo spíš překladatelka) dvakrát spletla jméno Kaye s Kate :D Ale docela mi vadilo, že se tam všechno moc obkecávalo. Bylo tam zbytečně moc textu, který mě nezajímal a jak už i někdo zmínil, musela jsem se často vracet o pár odstavců nahoru, abych pochopila děj. Což se mi stejně jako člověku, co tento názor psal, normálně nestává. Taky si podle mě Corny nějak rychle zvykl na to, že existují nadpřirozené bytosti a kamarádka jeho sestry je jednou z nich. I přesto ale knihu doporučuju, ty zbytečné věty se musejí nějak přežít a není jich zas přes celou knížku :)
Výsledné hodnocení

Obálka: 2/5 bodů
Děj: 4,5/5 bodů

Fatal wounds - 1. díl

26. února 2014 v 15:53 | Katee |  Povídky
Hoj :)
Je tu nová povídka, v překladu znamená "Osudové rány", i když google vám to přeloží jako "Smrtelné rány" :D Původně jsem ji psala do jedné soutěže, ale muselo tam být minimálně 10 stran a do 28.2., tak jsem se na to vykašlala :)
Jinak jsem se začala dívat na Doctora Who a je to úplně boží :3 Strašně se mi to líbí, kdo neviděl, ať se určitě podívá :) Najdete na netu ;) Ale bohužel tam některé díly chybí :/

Screeny krajin

25. února 2014 v 11:48 | Katee |  Fotky ze hry
Ciao :)
Dneska je tu pár fotek ze Sims města Starlight Shores :)

Bleskovka 0.4

24. února 2014 v 10:23 | Katee |  Bleskovky
Colors
Čau!
Koukám, že už tady skoro rok nebyla žádná bleskovka :D Tak se konečně dočkáváte další :) Dokud neuzavřu komentáře, beru všechny, co vyplní ;)

1. Ahoj :)
2. Už jsi měl/a nebo teprve budeš mít jarní prázdniny?
3. Co o nich budeš dělat nebo jsi dělal/a?
4. Lyžuješ rád/a?
5. Umíš na snowboardu?
6. Hraješ Flappy bird? :D
7. Těšíš se na Velikonoce?
8. Jaký druh čokolády máš nějraději? :D
9. Co chceš na diplom? :)
10. Čauky ;)

Jinak poslední dobou moc nevím, co mám přidávat za články, tak bych byla ráda, kdybyste napsali nějaké tipy :) Kdo to neví, tak ve hře mi nejdou downy a ani nic na stažení nemůžu dát, takže mimo tohle ;)

SOUTĚŽ UKONČENA


Prostřeno II. řada - 2. díl

22. února 2014 v 18:28 | Katee |  Prostřeno!
Je tu 2. díl Prostřena :) Měla jsem ho nafocený už před lyžákem, ale nestihla jsem ho upravit a napsat. Jsem ráda za komentáře u minulého dílu a doufám, že se vám komiks bude i nadále líbit :)

Návrat domů :)

21. února 2014 v 20:42 | Katee |  Adminka
Don't worry be happy and smile 🎀
Ahoj!
Dneska jsem se konečně vrátila z lyžáku :) Nebylo to tam tak hrozný, vlastně celkem fajn :) Ze začátku mi lyžování moc nešlo, ale včera odpoledne a dneska mě to začalo bavit :)
Včera večer byl karneval, jak jsem psala, ale moc dlouho jsem tam nebyla. BF totiž ruplo v koleně a učitelka jí na to dala zmražené kuřecí nugetky (:D), druhá kámoška se zničehonic rozbrečela, protože nemá ráda diskotéky, a nemohla to zabrzdit a další kámošku bolelo břicho a brečela kvůli tomu, že ta první kvůli kolenu asi přestane hrát volejbal :DD Tak jsme šly na pokoj a já jsem se tam o ně starala, aspoň jsem nemusela do toho randálu dole.
Dostali jsme spoustu sladkostí za různé věci, mám jich více, než jsem jich tam vezla :D Taky mám naražený levý palec na ruce a hrozně mě bolí kolena a těžko se mi s tím vstává :D
Jinak sorry, že píšu pozdě, ale odpoledne jsem spala :) Teď máme týden jarní prázdniny, jsem ráda, že nemusím do školy :)
Tak papa ;)

Vtipné obličeje :D

20. února 2014 v 9:31 | Katee |  Fotky ze hry
Tak a jsou tu zase ksichtíky! :) Snad se aspoň malinko pobavíte ;3

Recenze dodatků TS3 - Hrátky osudu

18. února 2014 v 13:13 | Katee |  Recenze
(zdroj obrázků: google)

Další dodatek TS3, který budu hodnotit, jsou Hrátky osudu.

Recenze knih 4.4 - Vampýrská akademie

17. února 2014 v 11:39 | Katee |  Recenze
Recenze psána 12.2.2014
Název: Vampýrská akademie
Autor: Richelle Mead
Rok vydání: 2009
Počet stran: 280
Anotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Moje hodnocení: Lissa a Rose jsou nejlepší kamarádky už od školky a je mizi nimi zvláštní pouto, díky kterému Rose ví, jak se Lissa cítí. Lissa je Morojka, kterých je na světě strašně málo. Rose je zase smíšenina člověka a vampýra, kteří musí Moroje ochraňovat. Před dvěma lety spolu utekly z Vampýrské akademie. Teď je ale znovu objevili a obě holky odvedli zpátky.
Rose má tu nevýhodu, že je vždycky do všeho hrr. Má výbušnou povahu a už se jí to hodněkrát vymstilo. Je ale mezi studenty velmi populární. i když na akademii je ten problém, že drby se tu roznesou fakt hrozně rychle a dá pak velkou práci všechno uvést na pravou míru. To jsem ale odbočila.
Liss s Rose se na akademii ocitají ve větším nebezpečí, protože tam můžou vniknout Strigojové. S těmi vampýři bojují. Strigojové jsou ale mnohokrát silnější a větší než vampýři, proto musí strážci (dhampýři, tudíž i Rose) trénovat a trénovat a trénovat. Rose se přitom zamiluje do svého ruského učitele Dimitrije, nejsilnějšího strážce na akademii.
To ovšem není jediný problém, který Rose má. Někdo ví o Lissině moci uzdravovat lidi a zvířata a do jejího batohu nebo i postele dává mrtvou zvěřinu. Liss, Rose i celá akademie jsou z toho v šoku. Můžou to být Strigojové? Nebo kdo ví o tomto Lissiném neobvyklém daru? Cesta k zjištění bude asi nebezpečná...


Docela mě překvapilo, že kniha nemá tvrdé desky :D
Na začátku jsem moc nadšená nebyla. Všichni Vampýrskou akademii chválí a mně se zdálo, že je to úplně obyčejná knížka o upírech. Postupem času jsem ale změnila názor :) Bylo to čtivé a zápletky se mi líbily, někdy byly vážně tajemné. Překvapilo mě, že tím vyděračem Lissy, teda tím, kdo zabíjel ty zvířata, byl ten, kdo jím byl. Neřekla bych to do něj. Takže knížka se mi líbila, strhávám půl bodu za ten nudnější začátek a přidávám se ke všem těm kladným názorům, i když není to zase nic převratně originálního :) Těším se na další díly :)


Výsledné hodnocení

Obálka: 4/5 bodů
Děj: 4,5/5 bodů

Odjíždím na lyžák

16. února 2014 v 10:29 | Katee |  Adminka
via: tumblr
Hello!
Chtěla jsem vám říct, že od zítřka do pátku budu na lyžáku :) Články budou ;) (přednastavené) Moc se mi tam nechce, ale tak... nějak to přežiju :D Držte mi palce :D
Ve čtvrtek bude karneval a přijede se tam na nás podívat i naše třídní. Jsem zvědavá, za co půjde :D Já jdu za havajskou tanečnici, prý za to jde i jeden kluk ze třídy :D Mám vlastnoručně vyrobený věnec i náramek s těma havajskýma kytkama (ale že to mně i mamce dalo práci :D).
Tak se mějte hezky ;*

Ještě na závěr dva songy od Cimorelli, poslouchám je už dlouho :) Pokud je neznáte, tak je to šest sester (myslím, že celkem je 11 sourozenců), které se proslavily na YT tím, že dělaly covery na slavné písničky. Už to dotáhly hodně daleko, mají svoje vlastní písničky a dostaly i několik cen. Já mám nejradši Deni :3 (tu nejmladší)